Araç Kiralama Sözleşmesi

Emir Grup Rent A Car

Günlük,haftalık,aylık veya yıllık araç kiralamalarınızda en iyi araç, en ekonomik ödeme seçenekleriyle her zaman hizmetinizdeyiz.

İşbu "Araç Kira Sözleşmesi" Emir Grup Araç Kiralama’dan belirlenen tarihlerde sözleşmede adı ve adresi bulunan müşteriye araç kiralanmıştır.

müşteri iş bu şözleşmeye uygun olarak kiralamayı kabul etmiştir. İş bu anlaşmayı sözleşmenin ön yüzünü imzalayarak kendisine anlatıldığı ve kabul ettiğini ve tüm yükümlülükleri kabul etmiş olur.

1 ) Müşterinin sözleşmede beyan ettiği adres yasal tebligat adresi olup, kiraya verene yazılı olarak bildirmediği sürece bu adrese yapılacak bildirimler tebligat kanunu hükümlerine göre tebliğ edilmiş ve geçerli sayılacaktır.

2 ) Müşterinin sözleşmeyi imzalaması halinde söz konusu aracın hem mekanik hem de kaporta bakımından sağlam ve faal durumda aldığı, araçta bulunan her türlü kusurun müşteriye teslimi sırasında sözleşmede belirtileceği gibi müşteriniın kiralayana teslimi sırasında oluşan her türlü kusurdan müşteri sorumludur.

3 ) Müşteri araç'a ait tüm belgeler, aksesuar, avadanlıkları, yedek lastiği ile birlikte teslim aldığı gibi aracı kiraladığı istasyona veya sözleşmedeki ofisine teslim edecektir.

4 ) Müşteri kiralanan aracın kullanımı süresinde talep edeceği bebek koltuğu, navigasyon, kar lastiği gibi ilave ek donanımları kiraya veren tarafına bildirecek ve ek kira bedelini ödemek zorundadır.

5 ) Müşterinin sağlam ve iyi durumda aldığı aracı dikkatsizlik, tedbirsizlik nedeni ile oluşan trafik sigorta kapsamında talep ve tahsil edilemeyen gerekse üçüncü kişiler nezdinde doğabilecek her türlü doğrudan veya dolayı zarar, ziyan hasar ve kullanım süresindeki ceza geçiş ücretleri müşteri tarafından tahsil edilecektir. Aracı daima güvenli, kilitli ve evraklar (ruhsat) üzerinde olmayacak şekilde tutulacaktır.

6 ) Maksimum kira süresi 1 iş günüdür. 3 saate kadar olan gecikmeler de günlük kira bedelinin 4/2 sini 3 saat sonrası gecikmelerde günlük kira bedeli alınmaktadır. Kiralayan tarafından müşteriye verilen araç kiralayanın belirlediği saate kadar müşteriye verilmiş olup aksi taktirde oluşabilecek ücret veya talep müşteri tarafından karşılanır.

7 ) Müşteri ödemeyi NAKİT, VİSA yada HAVALE/EFT ile yapacaktır. Müşterinın araç kiraladığı süre zarfı sonunda kira süresini uzattığı aracın ücretini NAKİT, VİSA yada HAVALE,EFT yaparak ancak kira süresini uzatabilir. Aracın kira kira süresinin uzaması durumunda en az 24 saat önce kiralayana bildirecek ancak kiralayan tarafından kabul edildiği taktirde aracın kira süresini uzatabilir ve uzattığı gün kadar günlük kira bedelini ödemek durumdadır. Aksi yönde açık mutabakatı sağlanmadıkça derhal müşteri tarafından kiralayana araç iade edilecektir.

8 ) Maksimum 1 günlük km. Sınırlaması 200 km. dir 7 güne kadar olan kirada 1000 km 15 güne kadar olan kirada 2000 km. 30 günlük kiralamada ise 3000 km. dir. Km sınırlamaları kiralayan ve müşteri tarafından sözleşmede belirtildiği takdirde kabul edilir aksi takdirde müşteri aştığı her 50 km ye kadar 25 TL müşteri tarafından tahsil edilir.

9) Müşteri vasıtayı kullandığı süre zarfında araç araç içerisinde hem mekanik hem fiziki kaporta bakımından kiraya veren tarafına bilgi ve onayını almaksızın vasıtaya müdahale edemez. Aksi taktirde kiralayan tarafından müşteriye rücu edilmektedir.

11) VASITA AŞAGIDAKİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILMAYACAKTIR.

A- Gümrük mevzuatı ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında.

B- Açık veya gizli gelir karşılığı yolcu ve yük taşınmasında, Herhangi bir vasıtayı çekmek veya itmek.

C- Trafik kanunlarına aykırı durumlarda Alkol, uyuşturucu madde veya kiralayanın izni dışında.

D- Belirtilen güzergah ve km sınırlamaları doğrultusunda, Kullanıma kapalı yol ve güzergahlarda.

E- Araç kapasitesi dışında yük, yolcu, ticari, vs. Gibi kullanım dışı amaçlar içinde.

12) SİGORTA KAPSAMINDA KARŞILANMAYAN KUSURLAR

A- Müşteri kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden en yakın karakol, jandarma ekiplerine haber vererek kesinlikle alkol ve kaza raporu tutulacak.

B- Sigortanın geçerli olabilmesi için araçların alkol, uyuşturucu etkisi altında veya trafik kanunlarına aykırı bir harekette bulunmaması, tutulan raporda sürücünün kusurlu bulunmaması gerekmektedir.

C- Cam kırılması, anahtar kaybolması, lastik, ruhsat, teyp, plaka vb. gibi iç ve dış donanımlara ait zarar görmesi kaybolması gibi kullanım hatası gibi durumlar sigorta muafiyet kapsamına girmez. Müşteri tarafından karşılanır.

13) Kullanım hatasından doğan doğrudan dolayı mekanik, fiziki kaportadan yada yürüyen aksamından müşteri sorumludur.

14) Müşteri araçta bulunan arızayı mekanik yada fiziki olarak derhal fotoğraf veya bilgi verecek kiralayan tarafından taraflar mutabık kalarak gereği yapılacaktır.

15) İş bu anlaşmadan doğacak ihtilaflardan SAMSUN MAHKEME ve İCRA DAİRELERİ YETKİLİDİR.

16) İş bu anlaşmadan doğan sözleşme fesih hakkı Emir Grup Araç Kiralama tarafından saklıdır.